Sesje na Międzynarodowym Kongresie Mediewistycznym – zaproszenia do nadsyłania zgłoszeń

Informowaliśmy już o możliwości składania propozycji wystąpień w ramach cyklu sesji, który jest organizowany przez starożytników z trzech uniwersytetów i będzie częścią Międzynarodowego Kongresu Mediewistycznego. Istnieje jednak możliwość składania propozycji wystąpień na kolejnej sesji, którą w ramach tego samego kongresu organizują naukowcy z UW: Paweł Janiszewski i Aleksander Paradziński.

Yuliya Minets (Jacksonville State University), Mirela Ivanova (University of Oxford/University of Sheffield) i Paweł Nowakowsk (Uniwersytet Warszawski) zapraszają do nadsyłania zgłoszeń na cykl sesji Languages as Barriers, Languages as Bridges: Intra- and Inter-Lingual Negotiations across Ethnical, Political, Religious, Social, Cultural, and Gender Boundaries in the Late Antique and Medieval Mediterranean. Zgłoszenie 20-minutowego wystąpienia powinno zawierać jego tytuł, streszczenie do 300 słów, status akademicki prelegenta oraz – jeśli dotyczy – afiliację. Aplikacje należy składać do 15 września 2021 r., do jednego z organizatorów cyklu: Yulii Minets: yminets@jsu.edu, Mireli Ivanovej: mirela.ivanova@univ.ox.ac.uk lub Pawła Nowakowskiego: pawel.nowakowski@uw.edu.pl.

Sesje są dofinansowane z projektu “Epigraphy & identity in the early Byzantine Middle East” realizowanego w ramach grantu NCN Sonata 15 na Wydziale Historii Uniwersytetu Warszawskiego.

Szczegółowa tematyka cyklu sesji jest dostępna tutaj.

Drugą sesję organizują Paweł Janiszewski i Aleksander Paradziński z UW. Zgłoszenia na sesję The Lost Latin Historiography of Late Antiquity (tytuł i abstrakt do 300 słów) należy przesyłać na adres: a.k.paradzinski@uw.edu.pl do 19 września 2021 r. Szczegółowe informacje >>

Międzynarodowy Kongres Mediewistyczny odbędzie się w Leeds w dniach 4-7 Lipca 2022 roku.

Strona kongresu >>