Siedem projektów z zakresu studiów starożytnych z Uniwersytetu Warszawskiego zostało nagrodzonych grantami NCN:

Polonez Bis” – William Graham Claytor Egyptian Peasants under Roman Rule: The Archive of Harthotes i Karel Innemée Costumes of Authority. Wizerunek królewskości i duchowieństwa w chrześcijańskiej Nubii

Sonata 17” – Mariusz Gwiazda Profile kulturowe, demograficzne i biologiczne ludności postrzymskiej (IV-VI w. n.e.) i Emilia Smagur Historia wyczytana z monet: wykorzystanie i wartość monet w starożytnych portach zachodniej części Oceanu Indyjskiego z PCMA

Opus 22” – Francisco J. Núñez Calvo Produkcja garncarska w Tyrze od epoki brązu do późnego antyku: diachroniczne i technologiczne określenie tradycyjnej działalności gospodarczej i dr Micaela Sinibaldi Osadnictwo frankijskie w Księstwie Transjordanii. Społeczeństwo, gospodarka i krajobraz w okresie wypraw krzyżowych oraz Mariusz Burdajewicz W cieniu Ammanu: miasto i jego zaplecze/peryferia w środkowej Transjordanii z perspektywy longue durée, od epoki żelaza do okresu średniego islamu.

Projekty Poloneza będą realizowane na Wydziale Archeologii, tak jak OPUS Mariusza Burdajewicza. Wszystkie pozostałe granty trafią do Polskiego Centrum Archeologii Śródziemnomorskiej.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!