Webinarium „Rękopis: treść, forma, materiał, funkcje”

19 marca odbędzie się webinarium Rękopis: treść, forma, materiał, funkcje. Do 12 marca można zgłaszać propozycje wystąpień. Celem webinarium jest wzajemne poznanie się osób, które naukowo pracują nad rękopisami. Organizatorem spotkania jest Interdyscyplinarny Zespół Badań nad Rękopisami SIGLUM.

Szczegółowe informacje o wydarzeniu są dostępne w zaproszeniu >>

Interdyscyplinarny Zespół Badań nad Rękopisami SIGLUM to nowa grupa, która powstała na Wydziale Neofilologii Uniwersytetu Warszawskiego, ale jest otwarta na współpracę z osobami również spoza uczelni.

Obecnie na Wydziale Orientalistycznym UW tworzony jest kolejny zespół badawczy o nieco zbliżonej tematyce. Ma skupiać osoby zajmujące się studiowaniem i wydawaniem orientaliów (nie tylko rękopisów, ale też cennych druków, epigrafiki itp.). Zespół roboczo nazywa się Scripta Orientalia Varsoviensia. Pod tą samą nazwą planowane jest utworzenie serii wydawniczej WO UW.

Osoby zainteresowane powstającym zespołem mogą kontaktować się z dr hab. Agatą Bareją-Starzyńską: a.bareja-starzynska(at)uw.edu.pl.