Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

Alexander Sarantis w podcastach Byzantium & Friends

Alexander Sarantis z UW był gościem serii podcastów Byzantium & Friends. W najnowszym odcinku serii, razem z Fotini Kondyli, odpowiedział m.in. na pytanie z kim chciałby porozmawiać, gdyby tylko mógł wydobyć żyjącego niegdyś człowieka z dawnych bizantyńskich czasów oraz o co zapytałby tę osobę.

W innym odcinku Alexander Sarantis tłumaczy kulisy najazdów na Cesarstwo Bizantyńskie: czego chcieli starożytni najeźdźcy uderzający na Bizancjum, jak wpłynęli na ład społeczno-ekonomiczny Imperium, wreszcie – czym powitali ich mieszkańcy Bizancjum?

Byzantium & Friends to seria podcastów Anthonego Kaldellisa popularyzujących wiedzę o Bizancjum i skierowana do wszystkich zainteresowanych Cesarstwem: od laików, przez studentów, po ekspertów sąsiednich dziedzin nauki.

Gdybyś mógł spotkać się i przeprowadzić wywiad z jedną osobą z historii Bizancjum, kto by to był i dlaczego? Link do podcastu >>

Najeźdźcy, rabusie, grabieżcy i piraci: ich wpływ na życie w Bizancjum. Link do podcastu >>

 

Ilustracja: Byzantium & Friends: https://byzantiumandfriends.podbean.com/.

 

Zobacz też:

Alexander Sarantis, The Socio-Economic Impact of Raiding on the Eastern and Balkan Borderlands of the Eastern Roman Empire, 502-602, Millennium 17 (2020): 203-264, DOI: 10.1515/mill-2020-0008.