Konferencja „Polacy na Bliskim Wschodzie”

W dniach 9-11 czerwca odbędzie się piąta edycja konferencji „Polacy na Bliskim Wschodzie”, organizowana online. Spotkanie będzie okazją do poznania najnowszych rezultatów prac archeologicznych i konserwatorskich prowadzonych na Bliskim Wschodzie, w których uczestniczą polscy naukowcy.

Podczas sesji konferencyjnych zostaną omówione badania prowadzone na obszarze od wschodnich rejonów basenu Morza Śródziemnego, w tym Cypru, przez Lewant, Azję Mniejszą, Mezopotamię, Iran, Półwysep Arabski, po Kaukaz i Azję Środkową.

Konferencję zainauguruje wykład prof. Johna Lunda Cypriots and Cypriot connectivity in the Hellenistic and Roman Periods: A diachronic perspective.

Konferencja jest organizowana przez Centrum Archeologii Śródziemnomorskiej UW i Wydział Archeologii UW.

Aktualizowany na bieżąco program konferencji i abstrakty wystąpień, a także formularze rejestracyjne, są dostępne na stronie CAŚ.