Grant dla nowego programu edukacyjnego w ramach 4EU+ Alliance

Międzynarodowy zespół starożytników otrzymał finansowanie w ramach drugiej edycji konkursu 4EU+ na projekty edukacyjne. Ich przedsięwzięcie zakłada utworzenie nowych zajęć o tematyce archeologicznej na studiach licencjackich i magisterskich oraz organizację szkoły letniej w Atenach.

O wsparcie projektu ACTS: Artefacts, Creativity, Technology, and Skills from Prehistory to the Classical Period in Greece. Communities of Learning in the Past and in Higher Education Today wnioskowały wspólnie 4 Uniwersytety: Warszawski, Kopenhaski, w Heidelbergu oraz Karola w Pradze.

Nowa ścieżka edukacyjna ma ruszyć od najbliższego roku akademickiego. Skierowana będzie do studentów czterech uczelni Sojuszu i realizowana wspólnie przez instytuty archeologiczne każdego z tych uniwersytetów. Warszawska część projektu jest koordynowana przez dr Agatę Ulanowską.

Lista wszystkich nagrodzonych pomysłów jest dostępna na stronie Sojuszu 4EU+.

Na zdjęciu: kopie przęślików egejskich z nitką wełnianą i lnianą. Fot. Agata Ulanowska.